82. Centro Ursus

Warszawa • Ursus • 82 m² • 2020

01. Info

Apartament w nowym budownictwie, na warszawskim Ursusie z obszernymi przeszkleniami i ogromnym tarasem z widokiem na centrum miasta.
Tutaj oczekiwania, co do wnętrza były od początku jasno sprecyzowane - miało być minimalistycznie, ale nie surowo, prosto, ale przytulnie. Dodatkowo projekt miał podkreślać układ wnętrza. Podłużna i szeroka kuchnia stanowiła doskonały potencjał do zastosowania wolnostojącej wyspy, która połączyła przestrzeń kuchni i jadalni otwierając się na salon. Obszerne przeszklenia stanowią idealne tło dla designerskiego, okrągłego stołu, a intymności dodają pionowe żaluzje dwukierunkowe, osłaniając właścicieli od sąsiadów.

02. Design

W projekcie postawiono na stonowane odcienie ciepłej bieli i czerni, które podkreślają minimalistyczny charakter wnętrza. Surowe wykończenie wyspy kuchennej, przypominające spękaną skałę, uspokajają gładkie, czarne fronty. Zastosowane w projekcie materiały korespondują ze sobą między przestrzeniami, czarne fronty kuchni znajdują swoje odzwierciedlenie w czarnej zabudowie salonu i korytarza, strukturalna ściana, nawiązuje do wyspy i obrazów ( aut. Lovisa Häger i Ida Vikfors). Wszechobecna harmonia i spokój, azyl w zabieganym mieście.