74. Hubertus

Warszawa • Mokotów • 74 m² • 2018

01. Info

74metrowy apartament z obszernymi przeszkleniami na ogród swoją aranżacją nawiązuje do tego, co za oknem i sprzyja relaksowi. Projektowane mieszkanie miało dawać azyl i wytchnienie po całym dniu. Minimalizm połączony z elegancją to clue przewodnie tego projektu.
Świtało dzienne w mieszkaniu jest bardzo ważne. Aby uzyskać go jak najwięcej projektowane wnętrze zostało zmodyfikowane o drobne przeróbki układu ścian tak aby możliwie otworzyć przestrzeń dzienną a wraz z nią wpuścić światło w głąb mieszkania. Kuchnia została otwarta na salon, którą symbolicznie wydziela jedynie zabudowa wyspy. Duża przestrzeń sypialni pozwoliła na wydzielenie garderoby, która w swojej ażurowej konstrukcji nie dominuje otoczenia.

02. Design

Stonowana kolorystyka z nutką szaleństwa w postaci kuchni w odcieniu butelkowej zieleni nadaje ton pozostałej aranżacji wnętrza. Zestawienie tego koloru wraz z marmurowymi płytkami i betonem utrzymuje wnętrze w surowym klimacie. Ocieplającym elementem stają się meble w drewnianym wykończeniu a także bielony, dębowy parkiet.
Dopełnieniem tonacji wnętrza są abstrakcyjne obrazy (aut. Benson Cobb, Christian Hetzel), które nadają mu niepowtarzalny charakter.