60. RR

Warszawa • Ursus • 120 m² • 2019

01. Info

60 m² apartament z minimalistycznym korytarzowym układem. Przestrzeń mieszkania została zmodyfikowana w strefie wejściowej. Początkowo podzielona na małe pomieszczenia, została przekształcona w celu powiększenia łazienki i wydzielenia ukrytej garderoby przy wejściu. Dość przestronny korytarz prowadzący do części dziennej wykorzystany został pod zabudowę szaf w białym wykończeniu, tak aby stanowiły przedłużenie ściany.
Projekt kuchni i strefy jadalnianej to zastrzyk designu dla spokojnej stylistyki wnętrza. Frezowane fronty meblowe kuchni w odcieniu przydymionego różu w zestawieniu z kamienną płytą blatu dodają charakteru wnętrzu. Aby nie zdominować niewielkiej przestrzeni dziennej zastosowano okrągły stół o podstawie stożkowej z delikatnymi, obłymi krzesłami. Przestrzeń wypoczynkowa to prościutka, niewielka sofa na metalowych nóżkach.

02. Design

Przydymiony róż to bardzo wdzięczny odcień, który doskonale wygląda w połączeniu z surowym kamieniem, czy czarnymi, metalowymi akcentami. Aby powiększyć optycznie przestrzeń mieszkania posadzka została zaprojektowana w jasnym odcieniu dębu, a bielone ściany odbijają światło wprowadzając je do wnętrza. Powtórzenie tego mocnego akcentu można zauważyć w łazience, gdzie nieskazitelna biel stanowi kontrast do czarnych marmurowych płytek.