40. Wilania

Warszawa • Wilanów • 40 m² • 2019

01. Info

39m kawalerka na warszawskim Wilanowe z zaskakującym układem. Nieczęsto zdarza się aby ściany zbiegały się pod innym kątem niż prosty, natomiast w tym projekcie cała północna ściana mieszkania, ze względu na wewnętrzne atrium budynku, ukształtowana została w nieregularny łuk.
Elementem, do którego również trzeba było się dostosować to posiadana przez inwestora sofa. Bazując na istniejących elementach, powstało minimalistyczne, męskie wnętrze, dla kawalera. Pierwotna ściana dzieląca kuchnię i salon została usunięta na rzecz wyspy. Tym samym otrzymano otwartą i doświetloną przestrzeń, zyskując kuchenne miejsce robocze, jak i miejsce do spożywania posiłków. Delikatne przepierzenie w postaci lamelków zaprojektowanych na wyspie optycznie i symbolicznie rozdziela dwie strefy – kuchenną od wypoczynkowej.

02. Design

Kolor sofy stanowił pewne wyzwanie. Za pomocą mocnych akcentów uwaga od soczystej czerwieni została odwrócona. Obła ściana wykończona w betonie strukturalnym stała się bohaterką wnętrza i w dużej mierze skupiła uwagę na sobie, dodatkowo przestrzeń do pracy zaprojektowana w odcieniach czerni zneutralizowała kontrast, stanowiąc doskonałe tło dla mebla. Do tego jasny, niemalże skandynawski odcień drewnianej posadzki i stonowana, pastelowa kuchnia uspokajają i rozświetlają wnętrze.